Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2013 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa
  • Wtorek -św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich.

2. Od 1 listopada, tak, jak było ogłaszane, rezerwujemy Msze św. na I półrocze przyszłego roku.

3. Jutro narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10.00 – połączona z akademią przygotowaną dla nas przez dzieci ze SP w Leszczynach. Chętnych zapraszamy także na wykład i dyskusję pt. Historia – Niepodległość, który po Mszy św. wygłosi p. Wacław Mądzik – doktor nauk humanistycznych i historyk z Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach.

4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję złożyć ofiarę do puszek na KUL, pod który afiliowane jest nasze kieleckie seminarium.

5. Bóg zapłać pielgrzymom za wspólną modlitwę i cały wczorajszy dzień spędzony razem. Z pielgrzymki przywieźliśmy dar dla parafii – piękne białe ornaty.

6. W najbliższą sobotę – zapraszamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w Dekanalnym Dniu Młodzieży w parafii Kielce – Dąbrowa. Wyjazd spod kościoła o godz. 17.30, a powrót ok. 21.00. Szczegóły i zapisy w zakrystii u ks. Prefekta.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Jolanta Kobiec, Katarzyna Kobiec, Stanisław Słoń, Stanisław Szczypała, Zofia Grzegolec, Lucja i Stefan Iwan, Teresa Sańpruch, Halina Kaleta, Ilona Osełka, Zdzisława Sito, Anna Chrut. Na sobotę prosimy o pomoc kolejne rodziny.