Parafia Św. Jacka z Leszczyn u stóp Jasnogórskiej Pani

4 autokary wyruszyły z grupą 210 pielgrzymów z parafii Św. Jacka, by oddać się opiece Naszej Matce – Maryi na Jasnej Górze w dniu 8 września 2014 roku. Razem z parafianami przed obrazem uklęknęli duszpasterze naszej parafii: ks. Ryszard Zaborek oraz ks. Tomasz Kubicki, a także ks. Kordian Duda.

W tegorocznej pielgrzymce wzięły udział również grupy parafialne działające na terenie parafii: Stowarzyszenie „Święty Jacek”, chór parafialny, schola młodzieżowa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, koła różańcowe.

Najpierw oddaliśmy hołd Maryi ukrytej w cudownym obrazie, a następnie „opłakiwani” przez niebo rozważyliśmy Mękę Chrystusową na wałach jasnogórskich. Potem mieliśmy możliwość zwiedzania muzeów na terenie klasztoru z przewodnikami – dzięki czemu dokładniej  poznaliśmy to cudowne miejsce.

O godz. 16.45 specjalnie dla naszej wspólnoty parafialnej została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Ryszard, a kazanie wygłosił ks. Tomasz, a pięknym śpiewem służył chór leszczyński i schola młodzieżowa.
Mieliśmy również okazję usłyszeć „Akatyst” – hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy.
Na zakończenie wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim, na którym zgromadzeni byli biskupi i  księża z wielu zakątków świata, a muzyczną oprawę przygotowały nasze grupy: chór i schola.

 

Tak liczny udział pielgrzymów z naszej parafii spotkał się z ogromnym podziwem sióstr i braci zakonnych pracujących w klasztorze na Jasnej Górze.