XV Niedziela zwykła 12.07.2015r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
środa – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła    
czwartek – NMP z Góry Karmel  
2.    Miło nam, że na prośbę parafian, możemy dziś ogłosić pielgrzymkę do ZAMOŚCIA oraz do sanktuarium maryjnego w Krasnobrodzie – jeszcze w tym miesiącu, bo w sobotę – 25 lipca. Pobyt w tej renesansowej perle architektury polskiej może być okazją do poznania fragmentu naszej historii. Będziemy pielgrzymować z przewodnikiem. Koszt: 60 zł. Wyjazd o 5.oo.
3.     Mówiąc o historii naszej Ojczyzny, warto w tym miejscu zaprosić Parafian i Gości na spotkanie upamiętniające potyczkę partyzantów oddziału Wybranieccy, które miało miejsce w roku 1943. Program uroczystości /załącznik/ zaplanowano na dzień 19 lipca. Początek o godz. 16.oo – szczegóły na plakacie
4.    2o lipca wyrusza z Kielc I Pielgrzymka Rowerowa Dookoła Diecezji Kieleckiej, która będzie trwała 5 dni. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.
5.    Sympatyków i przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę po ostatniej Mszy św.
6.    W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Ksiądz i jego love story – niezwykła historia włoskiego księdza, który przyjął święcenia krótko przed śmiercią.
W najnowszej Niedzieli m.in.: – Papież u swoich – Pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka,  Zapomniana cnota: męstwo,  Czym jest szkaplerz? Jak go zdobyć?
7.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty rodzinom nowożeńców. Na sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Leszczyn z kolejki.