Zaproszenie na film „Mary’s Land. Ziemia Maryi”

15 sierpnia 2015, g. 19.00 – prezentacja
w kościele p.w. Św. Jacka w Leszczynach

ZAPRASZAMY!

Widząc wiele niepokoju w mediach masowego przekazu, chcielibyśmy zainteresować wszystkich parafian filmem „Marry’s Land. Ziemia Maryi”, który wszedł do polskich kin 5 września 2014r.

Siła telewizji i kina bywa dzisiaj, niestety, wykorzystywana przeciwko człowiekowi. Często wygląda to tak, jakby media, osoby publiczne sprzęgły swoje działania, by znieczulać nasze poczucie wartości i przyzwyczajać do kolejnych etapów degrengolady: najpierw brzydoty, potem przemocy, okrucieństwa, bluźnierstwa, aż do akceptacji jawnego zła. Wszystko dokonuje się małymi kroczkami, których w danym momencie prawie nie da się dostrzec, aby po latach, gdy ogrom zniszczeń widać już jak na dłoni, nie dało się cofnąć tego procesu. Oto strategia odwracania ludzi od Boga, Kościoła, piękna, czy wręcz od samych siebie.

Mary’s Land ma się stać przeciwwagą dla tej tendencji. Siłę, jaką ma kino, trzeba wreszcie wykorzystać dla dobra ludzi.

Film ma być inspiracją i początkiem modlitwy maryjnej dla tych, którzy już odmawiają różaniec, i dla tych, którzy nigdy tego nie robili. Po obejrzeniu Mary’s Land nie da się przejść obojętnie obok Maryi i Jej modlitwy (nazwanej w filmie „biczem na szatana”).

WIELE ZALEŻY OD AKTYWNOŚCI KATOLIKÓW

 

 

 

 

OPINIE:

Piotr Motyka pisze:

„Ziemia Maryi” oraz „Karolina” to najlepszy filmy, jakie widziałem w Życiu.


Paulina pisze:

Na film trafiłam przez przypadek, nie słyszałam wcześniej o nim, po prostu poszłam z koleżanką żeby dotrzymać jej towarzystwa. Cóż za ogromne zaskoczenie, jak podczas seansu łzy zaczęły mi spadać jedna po drugiej a serce biło jak szalone! Jest w tym filmie coś nadzwyczajnego, czułam się jak zahipnotyzowana , nie pamiętam kiedy przeżyłam tak wiele silnych, prawdziwych i szczerych emocji. Rewelacja ! Mistrzostwo i geniusz Matki Bożej jest nie do opisania.
Chciałabym aby każdy mógł go obejrzeć.

 

Justyna pisze:

Paulina, masz duzo szczascia, ze moglas ten film zobaczyc, nie wszyscy takie szczescie maja, niestety Przykre to jest.

 

Iwona pisze:

piękny, poruszający film. Polecam wszystkim a zwłaszcza tym wątpiącym, poszukującym, zdołowanym, zagonionym itd. Lista potrzebujących jest długa a świat bez Boga zjada własny ogon. Byłam w Medjugorie i potwierdzam wszystko.


Janusz pisze:

Mieszkam w małej miejscowości i nie spodziewałem się, że wkróce będę miał możliwość ogłądnięcia filmu „Ziemia Maryi”, gdyż obecnie jest on nie osiągalny w sprzedaży. Dobre pragnienia jednak spełniają się. Wczoraj tj. w święto Chrystusa Króla w naszej świątyni miałem okazję oglądnąć ten film za co serdecznie dziękuję naszemu o. Proboszczowi i Panu Benonowi ze Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, głównego pomysłodawcy Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Film robi wrażenie i sprawia, że trzeba przemyśleć i przemodlić swoje życie i powiedzieć za św. Janem Pawłem II „Czas ucieka, wieczność czeka” .
Będę zachęcać do obejrzenia tego filmu w rodzinie i znajomym.
Bogu dziękuję za tych wszystkich, którzy na Jego i Maryji chwałę oraz zbawienia ludzi pracują.
Janusz

 

Iza pisze:

Smutno mi, że się spóźniłam jakieś 5 minut i najważniejszej początkowej części nie widziałam:(

 

Bogumiła pisze:

Film obejrzałam dzisiaj i bardzo mi się podobal, ale spodziewałąm sie na koniec czegoś innego – Maryja objawiała sie w roznych miejscach, a wyeksponowane zostało tylko Medjugorie, które nadal budzi pewne watpliwości i nie jest zatwierdzone przez Kościół. Byłam w Medjugorie i dobrze sie tam czułam ale tak, jak w innym miejscu modlitwy. Natomiast w filmie nic nie powiedzieli o kościele sw. Jakuba, który tam jest. To właśnie tam na ołtarzu przychodzi Chrystus. Zawsze dla mnie najważniejszym wydarzeniem – cudem będzie Eucharystia! To co mi sie nie podobało, to, to że w filmie matki Chrystus nie wysłuchał, a Maryja ją wysłuchała?.Pomniejszona osoba Chrystusa?
Pozdrawiam!

Więcej informacji i opinii o filmie znaleźć można na stronie www.MarysLand.pl