Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (II Niedzielę Wielkanocną) 19.04.2020r.

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna kolejny Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

W czwartek, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

W sobotę, Święto Św. Marka Ewangelisty.

3. W związku z licznymi pytaniami o termin I Komunii świętej, Ksiądz Biskup wyda w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie, gdy będzie wiadomo, co dalej z działalnością szkół. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w maju niemożliwe będzie organizowanie uroczystości pierwszokomunijnych.

4. Zgodnie z rozporządzeniem Rady ministrów o obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas ich sprawowania. Dotyczy to jedynie duchownych, a nie wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz , że dotyczy ono wyłącznie czasu sprawowania kultu religijnego.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone osobiście i przelewem bankowym na nr. 43 1240 4416 1111 0010 2252 9311. Dziękujemy za ten materialny wymiar troski o potrzeby naszej parafii.

6. Informujemy także, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

7. Do sprzątania Kościoła 25 kwietnia w sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.