Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 04.12.2022 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Tomasz Zamorski, Dominikanin. Wykorzystajmy ten święty czas by pogłębić swoją wiarę, a nasze życie uczynić miłym Bogu i bliźnim. Program rekolekcji podany jest również w gablocie a także na stronie internetowej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w środę, Św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. w tym dniu: – o 630 Roraty, następnie o godz. 1700 dla dzieci. Na Mszy św. o godz. 1700 będzie poświęcenie medalików dzieci pierwszo-komunijnych.

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 630 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przynoszą ze sobą kolorowe lampiony. Otrzymają także karty uczestnictwa w roratach i naklejki do uzupełniania na każdy dzień rorat, które wklejają w kolejne dni Adwentu. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla tych, którzy uzupełnią naklejkami całą planszę przewidziane są nagrody.

4. Możemy włączać się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

Również możemy nabywać opłatki świąteczne u Pana Organisty pod chórem po Mszach św.

5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą Niedzielę 11 grudnia.

6. Kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII przeżywać będą rekolekcje w Skorzeszycach od 9 grudnia, przyjazd we własnym zakresie na godz. 1815 i kończą11 grudnia w niedzielę o godz. 1300. Rekolekcje są dla Kandydatów kolejnym Etapem przygotowania do Bierzmowania. Opłaty za pobyt wpłacamy do Ks. Dariusza.

7. Trwa akcja p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. W tę akcję można włączyć się składając do specjalnie przygotowanego koszyka w naszym kościele przy ołtarzu Matki Bożej, artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W naszym imieniu fundacja ofiaruje je potrzebującym dzieciom. Nie zapomnijmy w czasie Bożonarodzeniowych przygotowań o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących. Zbiórka trwa do 6 stycznia.

8. W dzisiejszą i kolejne Niedziele Adwentu, przed kościołem są rozprowadzane stroiki Bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Kowalczyk Zofia, Gajewska Maria, Bujak Bożena, Bujak Katarzyna, Pulut Jan, Dulęba Monika, Prokocka Marta, Grzegorczyk Marianna, Grzegorczyk Katarzyna, Waldon Rafał, Waldon Aniela.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z Podmąchocic.