Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 27.11.2022 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w środę, Święto św. Andrzeja, Apostoła,

– w sobotę, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

2. Dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Otrzymają także karty uczestnictwa w roratach i naklejki do uzupełniania na każdy dzień rorat, które wklejają w kolejne dni Adwentu. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla tych, którzy uzupełnią naklejkami całą planszę przewidziane są nagrody.

4. Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 4 grudnia, prowadzić je będzie O. Tomasz Zamorski, Dominikanin. Msze św. z kazaniem  dla dorosłych o godz. 700, 1200 i 1600. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się i pracującej będzie sprawowana o godz. 900. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 1030. Spowiedź w środę 7 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień. Na czas rekolekcji, które mają swój program nie będzie Mszy św. roratnej o godz. 630.

5. Kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII przeżywać będą rekolekcje w Skorzeszycach od 9 grudnia, przyjazd we własnym zakresie na godz. 1815 i kończą11 grudnia w niedzielę o godz. 1300. Rekolekcje są dla Kandydatów kolejnym Etapem przygotowania do Bierzmowania. Opłaty za pobyt wpłacamy do Ks. Dariusza.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii tak jak w ubiegłym roku, włączyło się w akcję organizowaną przez Fundację Małych Stópek p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce. W tę akcję można włączyć się składając do specjalnie przygotowanego koszyka w naszym kościele przy ołtarzu Matki Bożej, artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W naszym imieniu fundacja ofiaruje je potrzebującym dzieciom. Nie zapomnijmy w czasie Bożonarodzeniowych przygotowań o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących. Zbiórka trwa do 6 stycznia.

7. Możemy włączyć się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

8. Są do nabycia w zakrystii Kalendarze Misyjne na 2023r., cena 6 zł.

9. Opłatki możemy nabyć u Pana Organisty pod chórem.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

11. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących I-sze Piątki od godz. 1615 (generalnie w rekolekcje). Nabożeństwo wynagradzające Sercu NMP w sobotę o godz. 1615.

12. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 1030.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Janina Dulęba, Elżbieta Zych, Anna Siudak, Antoni Olejarczyk, Irena Mazurek, Halina Gołąbek, Jacek Waldon, Bogusława Waldon, Dariusz Waldon, Ewa Furmańczyk, Dorota Pulut.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z Podmąchocic.