Chór parafialny na Świętym Krzyżu

Tobie, Ojcze wszechmogący, Początku wszechświata i człowieka, w Duchu, który uświęca wszystko chwała, cześć i uwielbienie, dzisiaj i po wszystkie wieki. Amen.

(św. Jan Paweł II)

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 15 czerwca, nasz chór parafialny miał zaszczyt uświetnić swym śpiewem uroczystą eucharystię odpustowo-dziękczynną na Świętym Krzyżu. Mszy odprawionej w rocznicę nadania tytułu Bazyliki Mniejszej przewodniczył Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Kazimierz Ryczan. Obecni byli przedstawiciele Senatu RP, władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz prezydent miasta Kielc wraz z przewodniczącym Rady Miasta. Przybyli również rektorzy kieleckich uczelni wyższych.

Mszę rozpoczęliśmy uroczystym hymnem „Gaude Mater Polonia”. Wraz z licznie przybyłymi na odpustową sumę wiernymi, dziękowaliśmy Panu za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Po liturgii Biskup Ordynariusz odsłonił i poświęcił tablicę pamiątkową upamiętniającą dzień przyjęcia w poczet świętych naszego wielkiego rodaka. My oddaliśmy Mu hołd śpiewając pieśń skomponowaną do słów wyjętych z homilii głoszonych przez Niego: „Chrystus nasza pascha” oraz ukochaną przez Papieża Polaka „Barkę”. Za swoje uczestnictwo w uroczystościach i piękną oprawę muzyczną otrzymaliśmy podziękowania od Ojca Superiora. Za naszym pośrednictwem przekazał On również pozdrowienia i podziękowania dla naszego księdza proboszcza Ryszarda Zaborka. My również dziękujemy Ojcu Superiorowi za wyróżnienie naszego chóru i zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystościach.