Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy Świętej 15 czerwca 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
~   wtorek  św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
~   sobota  św. Alojzego Gonzagi, zakonnika


2.    W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Msze św. w tym dniu o godz.: 7.oo, 9.oo, 11.oo i 16.oo (nie będzie więc Mszy o 1o.3o – intencja z tej Mszy będzie odprawiona o 9.oo)
Po sumie o godz. 11.oo pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Przez cały tydzień będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała. Codziennie, po Mszy św. o godz. 17.oo,  procesja eucharystyczna. Dzieci, które obchodziły rocznicę  I Komunii św. /dziewczynki i chłopcy/, uczestniczą w procesji Bożego Ciała w uroczystych strojach. We wtorek, po nabożeństwie, zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów.

3.    Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16.oo – spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.


4.    W sobotę 28 czerwca, zapraszamy parafian na pielgrzymkę do sanktuarium MB w Piekarach Śląskich, na Górę Św. Anny oraz do zwiedzenia pałacu w Kamieniu Śląskim, gdzie pomodlimy się w miejscu urodzenia św. Jacka – naszego patrona. Zapisy
w zakrystii. Koszt: 70 zł.


5.    W przyszłą niedzielę, od godz. 14.oo, na placu kościelnym, Stowarzyszenie św. Jacek organizuje akcję plenerową pt. Bezpieczne wakacje. Tak, jak już ogłaszaliśmy, wezmą w niej udział służby ratownicze: Policja, Straż pożarna, służba zdrowia i służba więzienna.
~~    Straż pożarna zaprezentuje akcje w zakresie ratownictwa technicznego, medycznego i chemicznego;
~~    Policja, oprócz pokazów związanych z bezpieczeństwem, zaprasza na konkurs z nagrodami i znakowanie rowerów;
~~    Służba zdrowia wraz z Policealną Szkołą Medyczną z Morawicy i IV LO w Kielcach pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy;
~~    Pokazy działań służby więziennej m.in.: przejazd samochodem konwojowym tzw. Więźniarką (dzieci tylko z opiekunem).
Zapraszamy więc na tę atrakcyjną akcję w plenerze: dzieci, młodzież i dorosłych.


6.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Maria Zięba, Bronisława Kołodziejska, Teresa Kołodziejska, Iwona Krajcarz, Maria Komorowska, Helena Smela, Hińcza Irena, Lucyna Wojtaszek, Przemysław Kołodziejski.
Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Radlina.