Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 03.12.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W czwartek, Św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła;

W piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. w tym dniu: – o 630 Roraty, następnie o godz. 1700 dla dzieci. Na Mszy św. o godz. 1700 będzie poświęcenie medalików dzieci pierwszo-komunijnych.

2. Dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

3. Razem z Maryją, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 630 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody.

4. Od dzisiaj możemy nabywać opłatki świąteczne w kościele pod chórem u Pana Organisty, po Mszach św.

5. Także od dzisiaj możemy włączyć się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

6. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Były obecne: Mańka Tomasz, Mańka Janina, Kaleta Teresa, Gała Stanisława, Pastuszko Małgorzata, Raczyńska Jadwiga, Banak Stanisława, Kmiecik Sławek. Zapraszamy do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, kolejne rodziny mieszkające w Radlinie – domy przy trasie po prawej, jadąc od Kielc w stronę Górna.