Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy Święto Świętego Andrzeja Apostoła.

2. Dzisiejsza niedziela kończy Rok Liturgiczny Kościoła. Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje parafialne rozpoczną się  w II Niedzielę Adwentu 10 grudnia i trwały będą do środy 13 grudnia.

3. Razem z Maryją, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 630 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody.

4. W odpowiedzi na słowo Ks. Biskupa Ordynariusza z ubiegłej niedzieli o pomoc w zebraniu funduszy dla młodzież diecezji kieleckiej, która będzie chciała uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących w piątek od godz. 1615. Przy tej okazji przypominamy, że taca zbierana w I-sze Piątki z woli Ks. Biskupa przeznaczona jest na pomoc dla Misjonarzy z naszej diecezji, o czym informowaliśmy w już w przeszłości. Nabożeństwo wynagradzające Sercu MB w sobotę o godz. 1615.

6. Od przyszłej niedzieli możemy nabywać opłatki świąteczne w kościele pod chórem u Pana Organisty, po Mszach św.

7. Także od przyszłej niedzieli możemy włączyć się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

8. W poniedziałek (jutro) o godz. 1800, spotkanie obowiązkowe ministrantów i lektorów w salce parafialnej.

9. W minioną sobotę (wczoraj) w kościele p.w. Św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Kielcach, ministrant naszej parafii Mateusz Bujak z Radlina, otrzymał błogosławieństwo do pełnienia funkcji liturgicznych w stopniu Akolity, którego udzielił mu w czasie uroczystej Mszy św. Ks. Biskup Pomocniczy Andrzej Kaleta. Wspieramy Mateusza naszą modlitwą na drodze służby liturgicznej.

10. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

11. Wczoraj nasz kościół sprzątały następujące osoby: Marek Hińcza, Marta Banak, Krystyna Kwaśniewska, Halina Mazur, Anna Wiśniewska, Zofia Wiśniewska, Mariola Kubicka. Dziękujemy tym osobom za obecność oraz złożoną ofiarę. Zapraszamy do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, kolejne rodziny mieszkające w Radlinie – domy przy trasie po prawej, jadąc od Kielc w stronę Górna.