Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 28.11.2021 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek, Święto św. Andrzeja, Apostoła,

– w piątek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

2. Dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Otrzymają także karty uczestnictwa w roratach, które będą uzupełniać w kolejne dni Adwentu. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody.

4. Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 5 grudnia, prowadzić je będzie Ks. Jacek Piotrowski, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Zakopanem. Msze św. z kazaniem  dla dorosłych o godz. 700, 1200 i 1600. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się i pracującej będzie sprawowana o godz. 900. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 1030. Spowiedź we wtorek 7 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień. Na czas rekolekcji, które mają swój program nie będzie Mszy św. roratnej o godz. 630.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących w piątek od godz. 1615. Nabożeństwo wynagradzające Sercu MB w sobotę o godz. 1630.

6. Możemy włączać się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

Również możemy nabywać opłatki świąteczne u Pana Organisty przed kościołem po Mszach św. lub w zakrystii.

7. Kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII przeżywać będą rekolekcje w Skorzeszycach od 10 grudnia, przyjazd we własnym zakresie na godz. 1800 i kończą 12 grudnia w niedzielę o godz. 1300. Rekolekcje są dla wszystkich Kandydatów  kolejnym etapem przygotowania do Bierzmowania. Opłaty za pobyt wpłacamy do Ks. Dariuszowi do 5 grudnia.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel w III Niedzielę Adwentu 12 grudnia.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii włączyło się w akcję organizowaną przez Fundację Małych Stópek p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce. W tę akcję można włączyć się składając do specjalnie przygotowanego koszyka w naszym kościele artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W naszym imieniu fundacja ofiaruje je potrzebującym dzieciom. Nie zapomnijmy w czasie Bożonarodzeniowych przygotowań o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.

10. Kierownictwo przychodni w Radlinie informuje, że szczepienia po 18 roku życia w dalszym ciągu są bezpłatne.

11. Tradycyjnie jak co roku stawiamy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, dużą choinkę przed kościołem. W związku z tym jeśli ma ktoś z parafian taką choinkę a może się jej pozbyć to prosimy o kontakt z p. Kościelnym.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i przybranie wieńca adwentowego mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Byli obecni: Strząbała Zofia, Waldon Krzysztof. Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych.