Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu 05.12.2021r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. Jan Pracki CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa. Wykorzystajmy ten święty czas by pogłębić swoją wiarę, a nasze życie uczynić miłym Bogu i bliźnim. Program rekolekcji podany jest również w gablocie a także na stronie internetowej parafii. Intencje przyjęte na godz. 1830 w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o   1730.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

–  we wtorek, Św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła;

– w środę, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. w tym dniu: – o 630 Roraty, następnie o godz. 900  i  1700.  Na Mszy św. o godz. 1700 będzie poświęcenie medalików i książeczek dzieci pierwszo-komunijnych;

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, uczestniczymy w adwencie w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty są odprawiane rano    o godz. 630 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w Roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Otrzymują także karty uczestnictwa w roratach, które uzupełniają w kolejne dni Adwentu. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody.

4. Możemy włączać się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

Również możemy nabywać opłatki świąteczne u Pana Organisty przed kościołem po Mszach św. lub w zakrystii.

5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą Niedzielę 12 grudnia.

6. Kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII przeżywać będą rekolekcje w Skorzeszycach od 10 grudnia, przyjazd we własnym zakresie na godz. 1800 i kończą 12 grudnia w niedzielę o godz. 1300. Rekolekcje są dla wszystkich Kandydatów kolejnym etapem przygotowania do Bierzmowania. Opłaty za pobyt wpłacamy do Ks. Dariusza do 5 grudnia.

7. Trwa akcja p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. Specjalny kosz przygotowany jest przy ołtarzu Matki Bożej.

8. Próba Scholki dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

9. Dziękujemy za dyżur sprzątania kościoła w minionych tygodniach mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych ul. Górna. Kolejka przechodzi teraz na mieszkańców ul. Łysogórskiej, Amelii, Kosińskiego i Golice (ul. Szkolna).