Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 30 listopada 2014 r.

 

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • Środa – Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • Sobota – Św. Mikołaja, biskupa.

2. Rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni Powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 17.00. Już dziś prosimy dzieci o przygotowanie adwentowego lampionu oraz zadania, o którym więcej powie ks. Prefekt.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe prowadzić je będzie Ks. Jan Nowak, profesor Seminarium Duchownego w Kielcach. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się (wraz z gimnazjum) i pracującej o godz. 9.00. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 10.30, inne Msze św. (7.00, 12.00, 16.00) dla dorosłych z naukami ogólnymi. Program kolejnych dni podamy za tydzień.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. W sobotę o 16.30 Różaniec dla Kół Różańcowych, zmiana tajemnic.

5. Tradycyjnie już Św. Mikołaj przyjdzie do dzieci naszej parafii. Powitamy go w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w kościele. Na spotkanie ze Św. Mikołajem zapraszamy wszystkie dzieci.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

7. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Ta świeca jest znakiem naszej miłości do bliźniego. Można je nabyć w zakrystii.

8. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki:

Poniedziałek od godz. 9.00 – Radlin od Górna (do nr. 145).

Wtorek od godz. 9.00 – Radlin cd. od drogi niestachowskiej.

Środa od godz. 9.00 – Radlin od drogi niestachowskiej do szkoły.

Czwartek od godz. 9.00 – Cd. Radlina (do nr. 40).

Piątek od godz. 9.00 – Dokończenie Radlina przy trasie do Kielc.

Sobota od godz. 12.00 – Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni:

Śniowska Alfreda, Dudzik Sylwia, Dudzik Stanisława, Dudzik Helena, Urbańska Lucyna, Młynarczyk Maria, Kowalik Janusz, Marchocka Sylwia, Tofil Teresa, Chrzanowska Józefa. Dziękujemy mieszkańcom Cedzyny za spełniony dyżur. Kolejka przechodzi na Podmąchocice.