Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim, Święto Świętej Bożej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 29.12.2019r.

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na wszystkich Mszach św. pod patronatem Wspólnoty Domowego Kościoła, są odnawiane sakramentalne przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą odnowić swoje ślubowania aby na wybraną przez siebie Eucharystię przyszli razem. Małżonkowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

2. wtorek, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2019r. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 po której będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2020r.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy:

– We wtorek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę.

– W środę, wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. W przyszły poniedziałek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy.

5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (podajemy według starego nazewnictwa):

– w poniedziałek (30 grudnia) : Mąchocice Górne od godz. 9.00 od strony Masłowa 1 Ksiądz od p. Marka Wesołowskiego, 2 Ksiądz     od p. Michała Mańki nr.18H, 3 Ksiądz od p. Tomasza Stępnia nr. 43.

– we wtorek, (31 grudnia) : Podmąchocice 3 Księży od godz. 9.00.

– w czwartek (2 stycznia) : Mąchocice Dolne od krzyżówki prawa strona od Masłowa 1 Ksiądz, 2 Ksiądz od krzyżówki od godz. 9.00.   3 Ksiądz od godz. 15.00 od krzyżówki lewa strona od p. Witkowskiego Jana do p. Kalety nr. 94b, nowy nr. 108.

– w piątek (3 stycznia) : Mąchocice Zakaniów  od godz. 9.00 2 Księży, jeden od Bęczkowa, drugi od krzyżówki. 1 Ksiądz od godz. 15.00 Mąchocice ul. Dolna od nr. 93 do końca w kierunku Masłowa. 

– w sobota (4 stycznia) : 1 Ksiądz od godz. 9.00 Kopcówki i Leszczyny Skała, 2 Księży Leszczyny lewa strona od kościoła w kierunku hotelu    z obu stron również od godz. 9.00.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac przy kościele. Kolejny etap, to praca przy elewacji Kościoła i wykonanie tynków renowacyjnych.

W związku z tym kontynuujemy gromadzenie środków na dalsze prace.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie i pomoc w oprawianiu choinek Panom: Stanisławowi Sańpruch, Stanisławowi Namiel z Leszczyn i p. Stanisławowi Grudniowi z Radlina. Panu  Sadłos z Mąchocic, który ofiarował choinkę stojącą przed Kościołem. Na ręce ks. Dariusza: ministrantom, Kandydatom do Bierzmowania, KSM, którzy pomagali przy budowie szopki i p. Kościelnemu.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Kielecka. Byli obecni: Irena Domaszko, Alicja Staszewska, Anna Siudak, Elżbieta Sumara, Dorota Trzpiot Teresa Tyburska, Dorota Salwa.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny ul. Kielecka.