Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 22.12.2019 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. We wtorek Wigilia, roraty o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. popołudniowej. Mszę św. o północy zwaną Pasterką poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia.

3. W środę Dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600. W drugi dzień świąt,  wspominamy Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

4. W piątek, święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy w Jego intencji.

W sobotę, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Na wszystkich Mszach św. pod patronatem Wspólnoty Domowego Kościoła, będą odnawiane sakramentalne przyrzeczenia małżeńskie. Związku z tym zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą odnowić swoje ślubowania aby na wybraną przez siebie Eucharystię przyszli razem. Małżonkowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

6. We wtorek, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2019r. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 po której będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2020r.

7. W poniedziałek 23 grudnia, spotkanie opłatkowe dla Ministrantów, KSM-u, Scholi Młodzieżowej i Dziecięcej o godz. 1800.

8. Po świętach w sobotę rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (podajemy według starego nazewnictwa):

– w sobotę (28 grudnia) :  Ameliówka i Golica od godz. 9.30. 1 Ksiądz., 2 Ksiądz Mąchocice od krzyżówki w kierunku Bęczkowa i do szkoły lewa strona (od p. Dudzik). 3 Ksiądz, prawa strona od p. Charczuk do szkoły.

– w poniedziałek (30 grudnia) : Mąchocice Górne od godz. 9.30 od strony Masłowa 1 Ksiądz od p. Marka Wesołowskiego, 2 Ksiądz od p. Michała Mańki nr.18H, 3 Ksiądz od p. Tomasza Stępnia nr. 43.

– we wtorek, (31 grudnia) : Podmąchocice 3 Księży.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac przy kościele. Kolejny etap, to praca przy elewacji Kościoła i wykonanie tynków renowacyjnych.

W związku z tym kontynuujemy gromadzenie środków na dalsze prace.

9. Pod chórem znajdują się listy dla Sympatyków i Przyjaciół Seminarium Duchownego w Kielcach. Prosimy o odnalezienie swojego listu i zabranie do domu.

10. Druhowie z OSP Leszczyny będą w najbliższych dniach roznosić kalendarze strażackie na 2020r. Są także jeszcze do nabycia kalendarze na 2020r.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny ul. Kielecka. Byli obecni: Zosia Gałka, Zofia Pietruszka, Ewa Zając, Maria Brożyna, Edyta Prusek, Janina Dziedzic, Barbara Salwa, Piotr Olejarczyk.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny ul. Kielecka.