Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2020r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 1530. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.

2. W przyszłą, Niedzielę (8 marca) rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne.

O godz. 700 Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i  Kandydaci do Bierzmowania.

O godz. 1030 Mszę św. dla dzieci. Uczniowie Szkół Podstawowych będą miały swoją Mszę św. w zwykłe dni o godz. 1030 z tym że młodsze przychodzą na godz. 1000.

O godz. 1200 Msza św. z nauką ogólną.

O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św. Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

Rekolekcje będzie prowadził O. Dominikanin Krzysztof Kocjan.

3. Zgodnie z programem rekolekcji Msza św. poranna w poniedziałek, wtorek i środę będzie sprawowana o godz. 830 a nie o godz. 700. W związku z tym jeśli ktoś zamówił intencję mszalną na godzinę 700 to będzie ona sprawowana o godz. 830.

4. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest w kościele Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

5. Dzieci klas IV, które już odprawiły 9 kolejnych I-szych Piątków Miesiąca mogą składać swoje Książeczki w zakrystii do Ks. Krzysztofa.

6. 13 marca organizowana jest kolejna nocna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż pod hasłem: „Krzyż w więzach wspólnoty”. Rozpoczęcie o godz. 2000 Mszą św. w parafii Dąbrowa po przewodnictwem Ks. Bpa. Jana Piotrowskiego. Zapisy w zakrystii u ks. Dariusza. Przemarsz trasą z Kielc – Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest około 800 w sobotę (14 marca 2020 r.).

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kamila Pitrus, Anna Kochan, Celina Pedrycz, Elżbieta Łakomiec, Halina Adach, Bożena Dudzik, Anna Łakomiec.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.