Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą 23.02.2020r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700.

W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości.   Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości  to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku do końca życia.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2019r. i będą trwały do środy 11.03.2019r. Prowadzić je będzie O. Dominikanin Krzysztof Kocjan. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 10.03.2019r.

4. Dzisiaj wszystkie dzieci Komunijne składają swoje dzienniczki w koszyku przy ołtarzu. Odbiór w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św.

5. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej o 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam.

6. Próba Scholki dziecięcej W piątek o godz. 16.00.

7. Jak wszyscy wiemy znacząco wzrósł koszt wywozu śmieci. Dotyczy to zarówno posesji prywatnych jak i w przypadku parafii, śmieci z cmentarza. W zeszłym roku parafia płaciła około 500 zł. za wywóz 1 kontenera spod cmentarza, natomiast w tym roku cena wzrosła prawie o 250%. Średnia liczba kontenerów wyłączając święta to jest 2 a niekiedy 3 kontenery miesięcznie. Natomiast w święta ta liczba kontenerów potrafi nawet wzrosnąć kilkakrotnie. Stąd prośba żeby nawiedzający groby swoich bliskich w miarę możliwości, takie pozostałości jak wypalone lampki czy wkłady  do lampek, opakowania różnego rodzaju zabierali ze sobą. Takie wyjście pomogło by obniżyć koszta wywozu śmieci. O tyle jest     to sensowne, że cena wywozu śmieci z posesji jest jednakowa niezależnie od ich ilości. Postarajmy się rozważyć tę sprawę dla wspólnego dobra.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Strząbała Wanda, Białek Ewa, Hałasa Aneta, Mańka Anna, Sito Krystyna, Zarębska Halina, Szymoniak Anna.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.