Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 1530. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.

2. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu „Ad Gentes” jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne, odbędzie się po Mszach św. w III Niedzielę Wielkiego Postu.

3. W niedzielę tę, rozpoczniemy też Rekolekcje Wielkopostne, prowadził je będzie Maciej Biskup z zakonu ojców dominikanów.

– godz. 700 Msza św. z nauką.

     – godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i kandydatów do Bierzmowania.

     – godz. 1030 Msza św. dla uczniów Szkół Podstawowych.

     – godz. 1200 Msza św. z nauką dla wszystkich.

     – godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza św.

     Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo I Soboty o godz.1615.

6. W poniedziałek, 27 lutego po Mszy św. popołudniowej o godz. 1730 spotkanie formacyjne wszystkich lektorów i ministrantów. Obecność obowiązkowa.

7. Trwają zapisy na VIII Nocną Drogę Krzyżową (do 8 marca) z Kielc-Dąbrowy na Święty Krzyż. Osoby które zdecydują się na swój udział po 8 marca, będą mogły zapisać się na miejscu wymarszu w wyznaczonym do tego punkcie, po Mszy Świętej, jednak nie zostaną już objęte ubezpieczeniem. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Dariusza.

8. Dziękujemy Pielgrzymom do Częstochowy za ufundowanie dwóch kompletów bielizny kielichowej.

9. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Serdecznie zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej. Nasza Caritas w swoich placówkach nieprzerwanie służy osobom ubogim, starszym, chorym, niepełnosprawnym i bezdomnym. Każdego dnia setki potrzebujących odnajdują tam miłosierne dłonie pracowników i wolontariuszy. Wspierajmy te piękne dzieła miłości bliźniego realizowane przez Caritas Diecezjalną. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach i ulotkach.

10. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

11. W gablocie wywieszony jest grafik katechez przedmałżeńskich w naszej diecezji. Osoby, które przygotowują się do małżeństwa a nie mają ukończonego kursu, mogą skorzystać z propozycji niektórych parafii kieleckich i okolic.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Grażyna Jamrożek, Stanisław Jamrożek, Anna Kmieć, Grzegorz Jarosz, Aleksandra Chrzan, Joanna Januchta, Edyta i Piotr Hrabąszcz.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.