Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2023r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku do końca życia.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zgłębiając Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga Trzeźwości.

3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 05.03.2022r. i będą trwały do środy 08.03.2022r. Prowadzić je będzie O. Maciej Biskup, Dominikanin. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 07.03.2022r.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

5. Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej po raz ósmy organizuje Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Współpracownicy Prawdy”.

Wydarzenie rozpocznie się 10 marca Mszą Świętą o godzinie 20.00 w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4.

Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości szlakiem czerwonym. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest na godzinę 800. Zapisy na VIII NDK należy dokonać online lub u ks. Dariusza. Zapisy do 8 marca, osoby które zdecydują się na udział, po 8 marca będą mogły zapisać się na miejscu wymarszu w wyznaczonym do tego punkcie po Mszy Świętej, jednak te osoby nie zostaną już objęte ubezpieczeniem. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Dariusza.6

6. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Serdecznie zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej. Nasza Caritas w swoich placówkach nieprzerwanie służy osobom ubogim, starszym, chorym, niepełnosprawnym i bezdomnym. Każdego dnia setki potrzebujących odnajdują tam miłosierne dłonie pracowników i wolontariuszy. Wspierajmy te piękne dzieła miłości bliźniego realizowane przez Caritas Diecezjalną. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach i ulotkach.

7. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.

9. Przeczytać Komunikat Przewodniczącego Episkopatu Polski ABP. Stanisława Gądeckiego.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Artur Kmieć, Wanda Gołąbek, Magdalena Gołąbek, Aleksandra Radek, Marcin Zębała, Leszek Nowicki, Jarosław Kmieć.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.