Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021r.

1. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli, Na Mszach św. święcimy kadzidło i kredę, przed kościołem można się w nie zaopatrzyć. Także w dzisiejszej prasie katolickiej możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat Święta Trzech Króli. Zachęcamy więc do lektury.

2. W zeszłym roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego, odbył się w naszej parafii Orszak Trzech Króli, po raz pierwszy zorganizowany w porozumieniu z Fundacją OTK z Warszawy. Kontynuując to pięknie zapoczątkowane wydarzenie, przy tak licznym udziale naszych parafian, zwłaszcza rodzin z dziećmi, chcemy aby i w tym roku się odbył. Jednak ze względu na pandemię będzie miał on inną formę:

O godz. 10.30 – Msza św. w kościele św. Jacka Odrowąża w Leszczynach poprzedzona uroczystym wejściem Trzech Króli (nie ma Świętej Rodziny i innych postaci), przy jednoczesnym założeniu papierowych koron przez uczestników, rozdanych przy wejściu do kościoła oraz śpiewników.

Po Mszy św. wspólne kolędowanie w kościele, połączone z elementem pokłonu Królów przed Szopką Bożonarodzeniową (w sposób szanujący prawo i zasady bezpieczeństwa sanitarnego osób uczestniczących z odpowiednim odstępem i innymi zabezpieczeniami).

Nie będzie więc tradycyjnego przejścia korowodu.

3. Spotkanie rodziców dzieci klas III z Panią krawcową 4 stycznia według następującego porzadku: Szkoła Podstawowa z Machocic godz. 16. 30, Szkoła Podstawowa z Leszczyn 17.30, Szkoła Podstawowa z Radlina o godz. 18.00, Szkoła Podstawowa z Cedzyny o godz. 19.00 w sali parafialnej na plebanii zachowując przepisy sanitarne. 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kubiec Celina, Kmiecik Weronika, Hińcza Maria, Czaja Alicja. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.