Ogłoszenia parafialne na Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021r.

1. W liturgii Kościoła kończy się Okres Narodzenia Pańskiego, choć kolędy będziemy śpiewać do Matki Bożej Gromnicznej. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego jest jednocześnie I Niedzielą Zwykłą w ciągu roku.

2. W niedzielę, 17 stycznia, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo wobec młodzieży parafii o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed każdym. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Przyjaciele i Sympatycy Seminarium będą mieć okazję do złożenia składki.

3. Od najbliższej soboty można rezerwować Msze św. na drugą połowę roku (tego roku). Przy tej okazji chcemy poinformować, że ze względu na dużą liczbę Mszy św. zamawianych przy pogrzebach, wzorem innych parafii, za wiedzą Kurii Diecezjalnej zostają wprowadzone Msze św. zbiorowe w I-sze piątki i ewentualnie I-sze soboty miesiąca za tych, którzy odeszli od nas w danym miesiącu.

Ofiara na Mszy zbiorowej będzie dobrowolna według uznania.

Takie rozwiązanie da możliwość wszystkim Parafianom zamawiać intencje indywidualne z okazji rocznic pogrzebowych czy Mszy dziękczynnej z racji jubileuszów, urodzin czy z prośbą o łaski, czy nawet Msze św. gregoriańskie. Przy pogrzebach będziemy o tym przypominać.

4. Odwiedzanie rodzin, które nas zaprosiły z błog. Kolędowym rozpoczniemy od 18 stycznia zaczynając od Leszczyn.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Gawęcka Aneta, Ksel Renata, Gołuch Jowita, Rodak Magdalena. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.