Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 05.03.2023r.

1. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne, odbędzie się po Mszach św. w przyszłą niedzielę.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Maciej Biskup z zakonu Dominikanów. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele (przeczytać program).

3. W piątek, 10 marca odbędzie się VIII Nocna Droga Krzyżowa z Kielc-Dąbrowy na Święty Krzyż. Można się jeszcze zapisać. Osoby które zdecydują się na swój udział po 8 marca, będą mogły zapisać się na miejscu wymarszu w wyznaczonym do tego punkcie, po Mszy Świętej, jednak nie zostaną już objęte ubezpieczeniem. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Dariusza.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam, po Mszy św. o godz. 1600 na salce parafialnej.

6. Mieszkańcy Ukrainy przetapiają stare świece woskowe i paschały, przelewając ciekły wosk do odpowiedniej formy tworząc nowe świece, które służą walczącym w okopach czy też w domach w których brak prądu. Można włączyć się w tę akcję, składając zużyte świece do kosza przy obrazie Matki Bożej lub na świetlicy w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych. Akcja trwa do końca marca.

7. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. W gablocie wywieszony jest grafik katechez przedmałżeńskich w naszej diecezji. Osoby, które przygotowują się do małżeństwa a nie mają ukończonego kursu, mogą skorzystać z propozycji niektórych parafii kieleckich i okolic.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Renata Bugajska, Katarzyna Bugajska, Agnieszka Bednarz, Ania Bednarz, Jowita Kalbarczyk.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.