Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023r.

1. Przeżywaliśmy w minionym tygodniu rekolekcje, wiele z nas przystąpiło do spowiedzi. Trwajmy w łasce uświęcającej i postanowieniach wielkopostnych.

2. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z tym co ogłaszaliśmy zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam, na sali parafialnej.

5. Mieszkańcy Ukrainy przetapiają stare świece woskowe i paschały, przelewając ciekły wosk do odpowiedniej formy tworząc nowe świece, które służą walczącym w okopach czy też w domach w których brak prądu. Można włączyć się w tę akcję, składając zużyte świece do kosza przy obrazie Matki Bożej lub na świetlicy w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych. Akcja trwa do końca marca.

6. W czwartek o godz. 2000 zapraszamy na Godzinę Świętą.

7. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie można nabyć monografię naszej parafii pt.: „Dzieje parafii Św. Jacka w Leszczynach” na tle przemian społeczno-religijnych polskiej wsi w XIX i XX wieku, cena 50 zł za egzemplarz.

8. Można także zapisać się na prenumeratę czasopisma poświęconego Św. Józefowi, pt.: „Idźmy do Józefa” w roku 2023. Cena od jednej osoby to 55 zł, zapisy u Ks. Krzysztofa w zakrystii bądź w kancelarii.

9. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Pałys Sylwester, Pedrycz Marian, Michcik Henryk, Wilczyńska Marzena, Stachura Alicja, Anna Karyś, Gała Dorota, Bitnerowska Halina.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.