Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Mateusz z zakonu Dominikanów. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele (przeczytać program).

2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej już po raz VII organizuje Nocną Drogę Krzyżową, tym razem pod hasłem: „W Jego Krzyżu, mój strach pokonany”. Wydarzenie będzie miało miejsce z 18 na 19 marca 2022r. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 2000 w Kielcach – Dąbrowa Kościół NMP Matki Kościoła, a następnie wyruszamy w 37 kilometrową trasą na Święty Krzyż. Zapisów dokonujemy na stronie internetowej KSM Diecezji Kieleckiej, lub u Ks. Dariusza, jak również można się zapisać na miejscu wymarszu po Mszy Św. Zapisujący się w dniu wyjścia muszą liczyć się z brakiem ubezpieczenia na czas trwania VII NDK. 

4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

5. W czwartek o godz. 2000 zapraszamy na Godzinę Świętą.

6. W sobotę 19 marca o godz. 1615 modlitwa Różańcowa. Prowadzi Koło Różańcowe z Cedzyny Góra w int. Ojca Św., o pokój na Ukrainie.

7. Spotkanie Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. Jest już dostępny kolejny numer czasopisma „Idźmy do św. Józefa”, można go odebrać w zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj wśród gazet jest również wydanie specjalne, gdzie znajdziemy wszystkie informacje o Św. O. Pio w „Gościu Extra”. Cena tego egzemplarza to 10 zł.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Justyna Toporek, Aneta Cołta, Renata Dudzik, Renata Pieczaba, Janina Olejarczyk, Małgorzata Chrabąszcz.

     Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.