Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.2022r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 1530. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.

2. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu „Ad Gentes” jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. W niedzielę tę, rozpoczniemy też Rekolekcje Wielkopostne, prowadził je będzie O. Mateusz z zakonu Dominikanów.

     O godz. 700 Msza św. z nauką.

     O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i Kandydatów do Bierzmowania.

     O godz. 1030 Msza św. dla Szkół Podstawowych.

     O godz. 1200 Msza św. z nauką dla wszystkich.

     O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św.

     Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej już po raz VII organizuje Nocną Drogę Krzyżową, tym razem pod hasłem: „W Jego Krzyżu, mój strach pokonany”. Wydarzenie będzie miało miejsce z 18 na 19 marca 2022r. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 2000 w Kielcach – Dąbrowa Kościół NMP Matki Kościoła, a następnie wyruszamy w 37 kilometrową trasą na Święty Krzyż. Zapisów dokonujemy na stronie internetowej KSM Diecezji Kieleckiej, lub u Ks. Dariusza, jak również można się zapisać na miejscu wymarszu po Mszy Św. Zapisujący się w dniu wyjścia muszą liczyć się z brakiem ubezpieczenia na czas trwania VII NDK.

5. Nie wszystkie dzieci z kl. IV SP, złożyły wypełnione druczki o odprawieniu 9-ciu kolejnych Pierwszych Piątków miesiąca, powinny uczynić to jak najszybciej aby otrzymać pamiątkowe dyplomy.  

6. Spotkanie Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Teresa Kmiecik, Wiesława Kmiecik, Paulina Tutaj, Edyta Czaja, Emilia Mazur.

     Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.