Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2024r.

1. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne, odbędzie się po Mszach św. w przyszłą niedzielę.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Grzegorz Łukawski Dominikanin. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.

3. Przeżywamy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 17.00, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek o godz. 17.00, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.30. W niedzielę Msza św. popołudniowa przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Praktykujący I Piątki mogą przystąpić do spowiedzi w rekolekcje. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 16.15.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Anna Janaszek, Paulina Kaleta, Teresa Komorowska, Wacław Krajcarz, Mieczysław Janik, Iza Kogut, Edyta Szlufik. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 9.00), zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.