Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2024r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 1530. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu w czwartek Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

3. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu „Ad Gentes” jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne, odbędzie się po Mszach św. w III Niedzielę Wielkiego Postu.

4. W niedzielę tę, rozpoczniemy też Rekolekcje Wielkopostne, prowadził je będzie Grzegorz Łukawski.

– godz. 700 Msza św. z nauką.

     – godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i kandydatów do Bierzmowania.

     – godz. 1030 Msza św. dla uczniów Szkół Podstawowych.

     – godz. 1200 Msza św. z nauką dla wszystkich.

     – godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza św.

     Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Mieczysław Brelak, Stanisław Gała, Grażyna Gała, Tomasz Radek, Emilia Wojciechowska, Iwona Kaleta, Beata Zawłocka, Mateusz Zawłocki, Stefan Iwański, Maria Bujak, Małgorzata Dziewięcka. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.