Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą 16.01.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie świętego Antoniego, opata.

W środę, wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W piątek, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2. W niedzielę, 23 stycznia, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo wobec młodzieży parafii o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed także nimi. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

4. W czwartek o godz. 20.00 godzina święta – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 

5. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na nocne czuwanie z 4 na 5 lutego. Zapisy u Ks. Dariusza. 

6. W niedzielę 23 stycznia o godz. 1700 zostanie powtórzona inscenizacja Jasełek. KSM zaprasza tych którzy jeszcze ich nie widzieli i tych, którzy chcieli by je jeszcze raz zobaczyć.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Marta Zapała, Maria Mrozik, Genowefa Tutaj, Teresa Kwaśniewska, Wanda Bednarska, Małgorzata Tutaj. 

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 9.00 kolejnych mieszkańców Radlina.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

Poniedziałek (17 stycznia) od godz. 14.00: Leszczyny od krzyżówki na Mąchocice 3 Księży cała prawa strona idąc w stronę Bęczkowa.

 • pierwszy Ksiądz od krzyżówki na Mąchocice od numeru 69A i idzie w stronę Bęczkowa do numeru 43B.
 • drugi Ksiądz od numeru 17 do numeru 42B.
 • trzeci Ksiądz od strony Bęczkowa numer 126A (p. Filipczak) do numeru 16 (p. Kobiec).

Wtorek (18 stycznia) od godz. 14.00: Leszczyny domy za plebanią jadąc na Radlin oraz od krzyżówki Kościoła tylko lewa strona idąc w stronę ronda na Cedzynie 2 Księży.

 • pierwszy Ksiądz zacznie od domów za plebanią jadąc na radlin od numeru 74D, następnie domy przy głównej trasie od numeru 83 w kierunku ronda na Cedzynie.
 • drugi Ksiądz zacznie od strony Cedzyny od numeru 103C w kierunku Kościoła.

Środa (19 stycznia) od godz. 14.00: Mąchocice ul. Dolna od Krzyżówki na Masłów z obu stron.

 • pierwszy Ksiądz zacznie od strony Masłowa lewa strona od numeru 1 do numeru 97.
 • drugi Ksiądz zacznie od strony Masłowa po prawej stronie od numeru 2 do numeru 120.
 • trzeci Ksiądz zacznie od prawej struny idąc w kierunku krzyżówki tylko jedną stroną ulicy od numeru 124 do krzyżówki oraz domy przy ulicy Łysogórskiej numery 9 i 11 (dwa domy przy Krzyżówce z jednej i drugiej strony ulicy Dolnej) następnie przejdzie na drugą stronę ulicy Dolnej idąc w stronę Masłowa od numeru 129 do numeru 99 i zakończy na ulicy Św. Floriana 2 (jeden dom).

Czwartek (20 stycznia) od godz. 14.00: Mąchocice.

 • Pierwszy Ksiądz zacznie od ul. Bohdana Kosińskiego potem Ulica Łysogórska i zakończy na ulicy Szkolnej w domu nauczyciela.
 • Drugi Ksiądz Podmąchocice zacznie od ulicy Górskiej.

Piątek (21 stycznia) od godz. 14.00: Mąchocice Kapitulne ulica Górna

 • pierwszy Ksiądz zacznie od strony Masłowa od ulicy Widokowej numer 20 następnie przejdzie do ulicy Górnej od numeru 1 do numeru 62.
 • drugi Ksiądz zacznie od ulicy Św. Floriana numery 34 i 36 następnie przejdzie do ulicy Górnej numer 63 do numeru 119.
 • trzeci Ksiądz zacznie od numeru 177 do numeru 120.

Sobota (22 stycznia) od godz. 10.00:  Mąchocice Kapitulne.

 • pierwszy Ksiądz zacznie od strony Zakaniowa prawa strona idąc w stronę Krzyżówki od numeru 229 do numeru 131 przy krzyżówce.
 • drugi Ksiądz zacznie od Zakaniowa i domy na ulicy Nad Lubrzanką, następnie idzie lewą stroną w kierunku krzyżówki do numeru 294.

Poniedziałek (24 stycznia) od godz. 14.00:  Mąchocice od domów (2) na ulicy Łysogurskiej 6 i 12 następnie od krzyżówki tylko prawa strona idąc w stronę Zakaniowa do numeru 292.