Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu 14 grudnia 2014 r.

1. Przeżywamy Adwent, w minionym tygodniu uczestniczyliśmy w rekolekcjach przystępując do spowiedzi, starajmy się w stanie łaski oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa we mszy św. O Matce Bożej, zwanej Roraty, sprawowanej w dni powszednie tygodnia o godz. 630 rano, od wtorku połączonej z Nowenną do Bożego Narodzenia. Dzieci przychodzą z lampionami na Mszę św. o godz. 1700.

2. W tym tygodniu będziemy odwiedzać chorych udzielając Sakramentów Świętych. We wtorek Radlin i Cedzyna, a w środę Mąchocice, Podmąchocice  i Leszczyny od godz. 1000. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć jeszcze przed kościołem lub w zakrystii. Świece te są znakiem naszej ofiary złożonej w związku z tegorocznymi  świętami Bożego Narodzenia na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.

4. W ubiegłą niedzielę odbyło się w naszym kościele spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem (było dużo dzieci i bardzo miła atmosfera, zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie internetowej parafii). Chciałbym w tym miejscu podziękować Św. Mikołajowi, Stowarzyszeniu Św. Jacek, Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn a także naszej scholii dziecięcej wraz ze swymi opiekunkami za organizację i udział.

5. Pan Organista  w tym tygodniu kończy roznoszenie opłatków po parafii:

Poniedziałek od godz. 900 – Mąchocice Dolne od Masłowa (do nr. 107).

Wtorek od godz. 900 – Mąchocice cd do uliczki przy Szkole.

Środa od godz.  900 – Mąchocice Dolne (Zakaniów).

6. W tym tygodniu w sobotę od godz. 8:00 zapraszam do pomocy w porządkowaniu terenu pod nowy cmentarz. Na miejscu będą kierowali pracą Panowie ze Stowarzyszenia Św. Jacek (przyda się siekiera, łopata, piła).

7. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1600 na świetlicy parafialnej można będzie obejrzeć zapowiadany w rekolekcje film pt.: „Niebo istnieje …  naprawdę”. Zaproszenia do odebrania w zakrystii.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Waldon Aniela, Waldon Marta, Siudak Maria, Pulut Jan, Bujak Bożena, Gołąbek Anna, Waldon Bogusława, Grzegorczyk Kamil i Oliwia, Grzegorczyk Katarzyna, Gajewska Marysia, Gajewska Anna, Krawczyk Zofia. W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Podmąchocic.