Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 21 grudnia 2014 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. We wtorek zapraszamy wszystkie dzieci, które uczestniczyły wytrwale w roratach, Scholę dziecięcą, a także ministrantów na bardzo ładny film w sali parafialnej o godz. 18.00, rodzice mogą zabrać dzieci około godz. 19.30.

3. Jeszcze są do nabycia, świece wigilijne, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich, są także kalendarze na przyszły rok.

4. W środę Wigilia. Nie ma mszy św. popołudniowej. Mszą św. o północy zwaną Pasterką rozpoczniemy świętowanie pamiątki przyjścia Syna Bożego w Świętach Bożego Narodzenia.

5. W Dzień Bożego Narodzenia  Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600.  W drugi dzień świąt wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

6. W sobotę, Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, święto Patrona Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszym nowym  Pasterzu. Na Mszy św. o godz. 700 poświęcenie wina.

7. W przyszłą Niedzielę Kościół czci Świętą Rodzinę Jezusa, Maryję i Józefa. Z tej okazji wysłuchamy Listu Pasterskiego Episkopatu Polski

8. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Radia Maryja i TV Trwam.

9. Dziękuję Panom za pracę przy porządkowaniu gruntu pod powiększenie cmentarza. Byli obecni: Grzegorz Bysiak, Mateusz Bysiak, Andrzej Kiczor, Jarosław Kobiec, Jacek Borek, Marek Hińcza Sławomir Januchta, a także Panowie ze Stowarzyszenia. Drzewo, które zostało ułożone można, jeśli komuś się przyda, zabrać bez powiadamiania. Dokończenie tych prac w przyszłą sobotę od godz. 8.00, zapraszam, młodzież także.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Zych Elżbieta, Łakomiec Jacek, Łakomiec Anna, Mrozik Małgorzata Stachura Monika, Wojtyna Beata, Wojtyna Karol, Wzorek Anna, Malinowski Adam, Krawczyk Aneta, Krawczyk Natalia, Krawczyk Marta.

W najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców Kopcówek i Leszczyny Skała.