Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 17.12.2023 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Podczas Rorat odprawiana będzie Nowenna do Bożego.   

2. W tym roku Wigilia przypada w niedzielę. Msze święte w ciągu dnia o godz. 700, 900, 1030, 1200 .

Nie ma w tym dniu Mszy św. popołudniowej. Pasterka będzie sprawowana o godz. 2400.

3. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je nabyć u Pana Organisty w kościele pod chórem, po każdej Mszy św.

4. Możemy włączać się jeszcze w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

5. We wtorek , 19 grudnia pragniemy udać się z posługą duszpasterską do chorych od godz. 930. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

6. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek z racji przeżywanego w ubiegłą niedzielę Dnia Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie z polecenia Komisji Episkopatu Polski.

7. W dniach od 18 do 21 grudnia w godzinach od 800 do 1500 w Szkole Podstawowej  w Mąchocicach Kapitulnych w ramach trwającego kiermaszu będzie można nabyć ozdoby Bożonarodzeniowe to jest: stroiki, ozdobne świece, robione ręcznie serwetki a także domowej roboty łakocie itd. a to wszystko autorstwa uczniów  oraz ich rodziców. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wsparcie dla znanej nam Nikoli poszkodowanej w wypadku.

8. W przyszłą czwartą niedziele Adwentu, po Mszach św. będzie organizowana zbiórka do puszek przed naszym kościołem, przeznaczona na ten sam cel.

9. We wtorek 19 grudnia, swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana o godz. 1700.

10. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

11. W środę o godzinie 1600 w salce na plebanii, odbędzie się spotkanie organizacyjne komitetu rodziców mających przystąpić w tym roku do pierwszej komunii św.

12. W czwartek o godz. 20.00 Nabożeństwo Godziny Świętej.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Krajcarz Ewa, Pieczaba Marianna, Gołuch Janina, Gawęcka Aneta, Mazurczak Bronisława, Stępień Jolanta, Kmiecik Małgorzata, Ksel Renata, Kropisz Stefania, Cichońska Stanisława, Chrabąszcz Krystyna, Chrabąszcz Iwona. Na sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Radlina.

14. Prosimy , aby podać intencje zarezerwowanych Mszy św. na dzień 20, 21,23,29 grudnia do środy włącznie. W przeciwnym wypadku zostaną przyjęte inne intencje.