Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu 24.12.2023r.

1. Jutro w poniedziałek, Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600.

2. We wtorek drugi Dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

3. W środę, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy  w Jego intencji.

W czwartek, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

W przyszłą niedzielę, przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

4. W niedzielę, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2023r. Po Mszy św. o godz. 1600 będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2024 r.

5. Dzisiaj, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek, pieniądze ze zbiórki przeznaczone są dla poszkodowanej Nikoli w wypadku.

6. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

7. Po świętach w czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– w czwartek (28 grudnia): Mąchocice Dolne lewa strona idąc od Masłowa do krzyżówki 2 Księży z obu stron od godz. 1430.

– w piątek  (29 grudnia): Mąchocice Dolne prawa strona idąc od Masłowa do krzyżówki 2 Księży z obu stron od godz. 1430.

– w sobotę  (30 grudnia): Podmąchocice od godz. 1000 2 Księzy. Jeden Ksiądz od ul. Górskiej od nr.1 do nr. 12, drugi Ksiądz od strony Bęczkowa od nr. 13.

– we wtorek  (02 stycznia): Mąchocice Zakaniów 2 Księzy od godz. 1430.

Pierwszy Ksiądz zacznie od ul. Nad Lubrzanką następnie lewa strona idąc do Zakaniowa do Krzyżówki do nr. 294.

Drugi Ksiądz prawa strona idąc od strony Zakaniowa zacznie od ul. Dolnej od nr 294 do krzyżówki do nr 131.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

W tym roku istnieje realna szansa na rozpoczęcie prac przy naprawie elewacji Kościoła, stąd też ofiary złożone na kolędzie przeznaczone są na ten cel.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: p.Teresa i Stanisław Króliccy .W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.