Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 01.05.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

      – W poniedziałek, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

      – W środę, wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

      – W piątek, Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

      – W sobotę, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki miasta Kielc.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii.

3. We wtorek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy również rocznicę Konstytucji 3 maja.

4. Próba generalna liturgiczna kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św. o godz. 1700, a w poniedziałek Kandydaci do Bierzmowania i ich rodzice sprzątają kościół i teren wokół kościoła.

      Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Pomocniczy Andrzej Kaleta w czwartek, 5 maja o godz. 1700.

5. Próba dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej w piątek po Mszy św. o godz. 1700.

6. I-sza Komunia Święta Dzieci naszej parafii w sobotę 21 maja o godz. 1200.

Rocznica I-szej Komunii Świętej klas IV w niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 1200.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030, zostaną wręczone specjalne pamiątki wraz z upominkami dla dzieci klas IV, które odprawiły 9 Pierwszych Piątków Miesiąca.

8. Od dzisiejszej niedzieli można rezerwować intencje mszalne na II połowę roku.

9. W tym tygodniu przypada I-szy Piątek i I-sza Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. Nabożeństwo I Soboty o godz. 1615.

10. Na Mszy św. w niedzielę 8 maja o godz. 1200 będziemy się modlić w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, Mąchocic Kapitulnych.

11. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu i Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w dniach 27 – 28 maja 2022r. (piątek – sobota). Chętni na Pielgrzymkę mogą się zapisywać na listę uczestników w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej u Ks. Krzysztofa uiszczając zaliczkę 50zł, co jest warunkiem rezerwacji miejsca. Zapisy do 15 maja.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza do wspólnego wyjazdu do Częstochowy na Jasną Górę, na „Uroczystość Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski” w pierwszą sobotę czerwca w dniu 04.06.2022, wyjazd około godziny 900, powrót po Apelu Jasnogórskim. Bliższe szczegóły i zapisy u Ks. Dariusza.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kropisz Stanisława, Sikora Dorota, Ksel Renata, Mazurczak Stanisława, Kmiecik Małgorzata, Ksel Stanisława, Brzoza Krystyna.

      Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.