Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 08.05.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

– W sobotę, Święto Św. Macieja, Apostoła.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele pod hasłem. W ciągu tygodnia modlić się będziemy o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

3. Przeżywamy miesiąc maj, nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 1700 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1600. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii.

4. W miniony czwartek młodzież naszej parafii przyjęła z rąk Ks. Biskupa Pomocniczego Andrzeja Kalety Sakrament Bierzmowania. Modlimy się wszyscy, aby Dary Ducha Świętego, które otrzymała, przyjęła otwartym sercem i dobrze wykorzystała obecność Ducha Świętego w swoim życiu.

Dziękujemy rodzicom i młodzieży za dar ołtarza którym jest bezprzewodowy mikrofon do kościoła.

5. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Od godz. 1415 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Prosimy o pojazdy.

6. Próba dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1700 i w piątek o godz. 1600.

7. Próba Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. Informujemy także, że dobiegł końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

9. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu i Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w dniach 27 – 28 maja 2022r. (piątek – sobota). Można się jeszcze zapisać u Ks. Krzysztofa uiszczając zaliczkę 50zł, co jest warunkiem rezerwacji miejsca.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza do wspólnego wyjazdu do Częstochowy na Jasną Górę, na „Uroczystość Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski” w pierwszą sobotę czerwca w dniu 04.06.2022, wyjazd około godziny 900, powrót po Apelu Jasnogórskim. Bliższe szczegóły i zapisy u Ks. Dariusza.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie wszystkich członków Grupy Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam na salce parafialnej.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Mazurczak Bronisława, Stępień Jolanta, Gołuch Krzysztof, Pieczaba Marianna, Hińcza Marianna, Hińcza Janina, Banak Stanisława, Kmiecik Krystyna.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.