Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 15.04.2018r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całej Polsce jako X Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego”. Na stoliku pod chórem znajdują się karteczki z oznaczonymi fragmentami Pisma Świętego. Skorzystajmy z tego Stołu Słowa, zabierając karteczkę do domu gdzie przeczytamy i rozważymy dany fragment, włączając się w ten sposób w ogólnopolską modlitwę Kościoła.

2. Dzisiaj kazania głosi Ks. Dr. Andrzej Paś pracujący w Warszawie w Biurze Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zapoznał nas On z sytuacją Kościoła na Wschodzie i aktualnymi potrzebami katolików w tamtym rejonie. Starajmy się włączyć w Dzieło Pomocy dla Kościoła na Wschodzie modlitwą i ofiarą. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki.

3. Parafia Masłów obchodzi jubileusz 100–lecia swojego istnienia Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Jana Piotrowskiego sprawowana będzie dzisiaj o godz. 1200.

4. W dniu 18 kwietnia 2018 r. przypada 20. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Wspierajmy Go w posłudze pasterskiej naszymi modlitwami.

5. Informacja Rektora Seminarium, który podaje do wiadomości, że Marek Zawadzki, alumn pochodzący z tutejszej parafii otrzyma Święcenia Diakonatu 12 maja 2018r. o godz. 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

7. Spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek w piątek o godz. 19.00.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 1700 zapraszamy na wieczór filmowy z KSM w Sali parafialnej na plebani. W programie projekcja filmów pt.: „Za jakie grzechy Dobry Boże”, „Contratiemo”, „Cudowny Chłopak”. Oraz konkurs filmowy z nagrodami. Zapisy osobiście u Ks. Dariusza, lub na Facebooku u Marii Kuzki i Natalii Kropisz.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza.

9. Od przyszłej niedzieli można rezerwować intencje na dalsze miesiące roku.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kaleta Halina, Filipczak Barbara, Sańpruch Teresa, Knasiak Elżbieta, Palak Ewa, Iwan Stefan.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.