Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (II Niedzielę Wielkanocną) 08.04.2018r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą dzisiaj przeżywamy kończy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i jest świętem patronalnym Caritas. Starajmy się wspierać modlitewnie i materialnie dzieła Caritas. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. Jutro w poniedziałek liturgiczne święto, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesione z Wielkiego Tygodnia. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700.    

Dzień ten obchodzony jest w kościele jako Dzień Świętości Życia. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej zaprasza na uroczystą Mszę św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach w dniu 9 kwietnia o godz.18.00, na której będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Piotrowski – Biskup Kielecki.

3. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Dr. Andrzej Paś pracujący w Warszawie w Biurze Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zapozna nas On z sytuacją Kościoła na Wschodzie i aktualnymi potrzebami katolików w tamtym rejonie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Berka Grzegorz, Kaleta Krystyna, Kobiec Jolanta, Chrut Anna.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.