Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 26.04.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

W środę, święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

2. Przed nami miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej Czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta  po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii zachowując obowiązujące przepisy.

3. W sobotę 2 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi.

4. Ksiądz Biskup w kolejnym dekrecie zarządził że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej należy organizować w miesiącach powakacyjnych;

Termin i forma tych uroczystości będzie uzależniona od decyzji księdza proboszcza, w naszej parafii tym terminem będzie ostatnia sobota miesiąca września, czyli 26 wrzesień;

Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się poprzez katechezę domową, na podstawie materiałów wskazanych rodzicom przez proboszcza lub katechetę.

5. W niedzielę obchodzimy kolejną rocznicę Konstytucji 3 maja. Na Mszy św. o godz. 1200 będziemy się modlić w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, Mąchocic Kapitulnych.

6. W tym tygodniu obchodzimy I-szy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 1630. Na ten dzień a więc 1 maja Ks. Biskup udziela wszystkim wiernym na terenie Diecezji dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone osobiście i przelewem bankowym na nr. 43 1240 4416 1111 0010 2252 9311. Dziękujemy za ten materialny wymiar troski o potrzeby naszej parafii.

8. Informujemy także, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Były to następujące osoby: Jamrożek Teresa, Kotaś Anna, Raczyńska Marta, Raczyńska Monika, Raczyńska Bożena. Do sprzątania Kościoła 9 maja w sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn, pamiętając o liczbie osób mogących przebywać w kościele.