Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 03.05.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

– W środę, Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

– W czwartek, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki miasta Kielc.

– W piątek, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. W ciągu tygodnia modlić się będziemy o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Szczególną modlitwą otoczymy Diakona Sebastiana naszego rodaka.

3. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach w myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje do wiadomości, że Diakon Sebastian Krzysztof Brzoza diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii, przez posługę Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego otrzyma Święcenia Prezbiteratu. Święcenia te będą miały miejsce 30 maja 2020r. o godz. 10.00.

Kto zna nieprawidłowości i przeszkody zabraniające wyżej wymienionemu przyjęcia świeceń prezbiteratu, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o nich Księdza Proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej.

Przełożeni i Wychowawcy alumnów Wyższego Seminarium  Duchownego w Kielcach proszą Księdza Proboszcza, Kapłanów, Siostry zakonne i Wiernych parafii o modlitwę za wspomnianego kandydata do święceń prezbiteratu oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z tutejszej wspólnoty parafialnej.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej Czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii zachowując obowiązujące przepisy.

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200 będziemy się modlić w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, Mąchocic Kapitulnych.

6. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Od godz. 1415 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny.

7. Został ustalony z Ks. Biskupem termin Bierzmowania na 19 września 2020r. (sobota godz. 1700).

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone osobiście i przelewem bankowym na nr. 43 1240 4416 1111 0010 2252 9311. Dziękujemy za ten materialny wymiar troski o potrzeby naszej parafii.

9. Informujemy także, że dobiegł końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

10. Do sprzątania Kościoła 9 maja w sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.