Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 19.12.2021r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. W piątek Wigilia, roraty o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. popołudniowej. W tym roku Msza św. zwana Pasterką tak jak w ubiegłym roku będzie sprawowana o godz. 2200 i o godz. 2400. Kolejne Msze św. w dzień o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1600.

3. W przyszłą niedzielę, w drugi dzień świąt przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

4. W tym roku kolęda będzie odbywała się tradycyjnie. Kapłan będzie błogosławił domy i ich mieszkańców. Liturgia nawiedzin będzie odbywać się w ścisłym rygorze sanitarnym. Nie będą też chodzić ministranci. Jeżeli ktoś z obawy o zdrowie z racji pandemii nie podejmie księdza nie będziemy brali mu tego za złe. Natomiast bardzo prosimy aby ułatwić nam kolędę wychodząc przed drzwi, gdy ksiądz będzie nadchodził (to będzie też znakiem że zapraszamy Księdza do siebie). Kolędę w tym roku rozpoczniemy od Cedzyny. Szczegóły rozpoczęcia i przebiegu podamy później.

5. Trwa akcja p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. Specjalny kosz przygotowany jest przy ołtarzu Matki Bożej.

6. W poniedziałek na godz. 1800 zapraszamy na wspólną wigilię, scholę dziecięcą, młodzieżową i ministrantów.

7. Próba Scholki dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. W czwartek od godz. 900 KSM Będzie ubierał choinki.

9. Dziękujemy Panu Janowi Matuszewskiemu z Leszczyn za ofiarowanie Choinki przed Kościołem.

10. W dniu dzisiejszym Ochotnicza Straż Pożarna w Mąchocicach Kapitulnych w godzinach popołudniowych będzie roznosić kalendarze strażackie w Sołectwie Mąchocic Kapitulnych oraz Podmąchocicach.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Szkolnej i Łysogórskiej. Byli obecni: Kaleta Jadwiga, Więcek Agnieszka, Więcek Rafał, Dorota Saletra, Aniela Krogulec, Zielińska Janina. Do sprzątania w najbliższy czwartek (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Łysogórskiej, Amelii i Kosińskiego w Mąchocicach Kapitulnych.