Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim, Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 26.12.2021r.

1. Dzisiaj w drugi dzień świąt przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. Taca z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek, święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty.

– we wtorek, święto Świętych Młodzianków Męczenników.

– w sobotę, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

3. W piątek, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2021r. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 po której będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2022r. (Przeczytać Komunikat Ks. Bpa. Ordynariusza).

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie i pomoc w oprawianiu choinek Panom: Grudzień Stanisław, Tokarski Jarek, Malikowski Marcin, Krawczyk Marian, Wojtasik Tadeusz, Sańpruch Stanisław. Dziękujemy Kołom Różańcowym naszej parafii za zakup ozdób choinkowych. Na ręce Ks. Dariusza za zbudowanie szopki i pomoc w ubieraniu choinek Panom Tomaszowi Kmieć, Jarosław Stachura, Kamil Wiktor, Marcin Zębata, Krzysztof Waldon i Młodzieży z KSM byli obecni: Kacper Kwieciński, Wiktor Molenda, Piotrek Hrabąszcz, Bartek Wiśniewski, Kasia Bujak, Iza Staszowska, Ola Zarębska, Marcelina Dziewięcka, Krzysiek Kotaś, Kornelia Kaleta, Ola Łach, Wiktoria Dudzik, Wiktoria Kmieć, Ola Musiał, Weronika Kędziora, Kacper Mrozik pomoc w ubieraniu choinek. Dziękujemy także Panu Kościelnemu za wykonaną pracę w tych dniach.

5. Po świętach we wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– we wtorek, (28 grudnia) : od godz. 1000 1 Ksiądz ul. Widokowa, Radosna i Łąkowa; 2 Ksiądz ul. Cedrowa.

– w środę, (29 grudnia) : od godz. 1000 1 Ksiądz ul. Górna, Rolna i Słoneczna – domy przed uliczką Złotą; 2 Ksiądz ul. Złota, Leśna, Do Strumyka. 3 Ksiądz ul. Szafirowa, Pogodna i Sosnowa.

– w czwartek, (30 grudnia) : od godz. 1000 1 ksiądz ul. Słoneczna jedna strona, 2 ksiądz ul. Słoneczna druga strona; 3 Ksiądz od godz. 1430 ul. Szklana.

– w poniedziałek (3 stycznia) : Cedzyna wszystkie uliczki po prawej stronie trasy do Kielc 166, 176, 180, 182, 192, 3 Księży od godz. 1000.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Kosińskiego i młodzieży z KSM. Byli obecni: Elżbieta Januchta, Jarosław Januchta. Do sprzątania w najbliższy czwartek (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Łysogórskiej i Amelii w Mąchocicach Kapitulnych.