Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 23.12.2018 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. W poniedziałek Wigilia, roraty o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. popołudniowej. Mszę św. o północy zwaną Pasterką poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia.

3. We wtorek Dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600. W drugi dzień świąt, we wtorek wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

4. W czwartek, święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy w Jego intencji.

W piątek, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi  i Józefa, Ks. Biskup na to święto, kieruje do nas swoje słowo.

Drodzy Diecezjanie!

Małżeństwo i rodzina to fundament całej społeczności ludzkiej i jej przyszłości.
Z tego powodu Kościół otacza je szczególną troską duszpasterską. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski Niedziela Świętej Rodziny została ustanowiona dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to okazja do przypomnienia sobie o pięknie miłości, którą małżonkowie zostali obdarowani przez Boga w sakramencie małżeństwa. Dla małżonków i ich dzieci sakrament ten jest darem dla uświęcenia i zbawienia.

Zapraszam wszystkich małżonków, aby w Niedzielę Świętej Rodziny stanęli przed ołtarzem i w obecności swoich rodzin odnowili przyrzeczenia małżeńskie wobec Boga i zgromadzonej wspólnoty Kościoła. Niech obrzęd ten będzie okazją do umocnienia więzi małżeńskiej i rodzinnej. Spotkanie ze Świętą Rodziną z Nazaretu niech odnowi miłość w naszych rodzinach. Niech rodzicom nie zabraknie wdzięcznej modlitwy dzieci, które zrodziły się jako owoc ich małżeńskiej miłości.

Zapewniając o modlitwie w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Diecezji, zanoszonej szczególnie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach, życzę radosnego i pełnego wiary przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego i z serca błogosławię.

Wasz Biskup

 † Jan Piotrowski

W związku z tym na Mszę św. o godz. 10.30 i 12.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą odnowić przyrzeczenia sakramentalne.

6. W poniedziałek, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2018r. Zapraszamy na Mszy św. o godz. 1700 po której będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2019r.

7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą  i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (podajemy według starego nazewnictwa):

– w piątek (28 grudnia) :  Ameliówka i Golica od godz. 9.30. 1 Ksiądz., 2 Ksiądz Mąchocice od krzyżówki w kierunku Bęczkowa i do szkoły lewa strona (od p. Dudzik). Prawa strona od p. Charczuk 3 Ksiądz do szkoły.

– w sobota (30 grudnia) : Mąchocice Górne od godz. 9.30 od strony Masłowa 1 Ksiądz od p. Marka Wesołowskiego, 2 Ksiądz od p. Michała Mańki nr.18H, 3 Ksiądz od p. Tomasza Stępnia nr. 43.

W przyszłym tygodniu w poniedziałek Podmąchocice.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac związanych z osuszaniem i wentylacją kościoła. Na dzień dzisiejszy została wykonana: iniekcja murów (izolacja pozioma), zostały oczyszczone i ocieplone wełną mineralną nawy boczne i przykryte folią paro przepuszczalną, została udrożniona i ocieplona wentylacja. Kolejny etap, który nas czeka to praca przy elewacji Kościoła i wykonanie tynków renowacyjnych.

W związku z tym kontynuujemy gromadzenie środków na dalsze prace.

8. Pod chórem znajdują się listy dla Sympatyków i Przyjaciół Seminarium Duchownego w Kielcach. Prosimy o odnalezienie swojego listu i zabranie do domu.

9. Pragniemy poinformować, że podczas zbiórki na pomoc dla chorego Michałka zebrano 11 232 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Druhowie z OSP Mąchocice będą w najbliższych dniach roznosić kalendarze strażackie na 2019r. Są także jeszcze do nabycia Kalendarze parafialne.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic. Byli obecni: Elżbieta Gołąbek, Jolanta Jaros, Wiktoria Jaros, Zdzisława Krawczyk, Izabela Krawczyk, Dorota Gołąbek, Małgorzata Gil, Wanda Gołąbek, Monika Jaros.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic.