Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim, Święto Świętej Bożej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 30.12.2018r.

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na Mszę św. o godz. 10.30 i 12.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą odnowić przyrzeczenia sakramentalne.

2. W poniedziałek, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2018r. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 po której będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2019r.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy:

We wtorek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę.

W środę, wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy.

5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (podajemy według starego nazewnictwa):

– w poniedziałek (31 grudnia) : Podmąchocice 2 Księży, a 3 Ksiądz Mąchocice Dolne lewa strona, poczynając od nr. 69b p. Kołodziejski Hubert do nr. 93 Szotta Grzegorz od godz. 9.30.

– w środę (2 stycznia) : Mąchocice Dolne od krzyżówki prawa strona 1 Ksiądz od Masłowa, 2 Ksiądz od krzyżówki, a 3 Ksiądz od krzyżówki lewa strona od p. Witkowskiego Jana od godz. 15.00.

– w czwartek (3 stycznia) : Mąchocice Zakaniów 2 Księży, jeden od Bęczkowa, drugi od krzyżówki od godz. 9.30.

– w piątek (4 stycznia) : 1 Ksiądz od godz. 9.30 Kopcówki i Leszczyny Skała, 2 Księży Leszczyny lewa strona od kościoła w kierunku hotelu z obu stron od godz. 15.00.

– w sobotę (5 stycznia) : Cedzyna przy szosie lewa strona w kierunku Kielc z uliczkami  2 Księży z obu stron a 3 Ksiądz po środku od godz. 9.30.

W przyszłym tygodniu w poniedziałek Cedzyna Góra 2 Księży od godz. 9.30, 3 Ksiądz Cedzyna przy trasie prawa strona zacznie od strony Domaszowic.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie choinek Panom: Jackowi Smela, Stanisławowi Grudniowi i Jarosławowi Tokarskiemu. Panu Jackowi Roguli z Bęczkowa, który ofiarował choinkę stojącą przed Kościołem. Na ręce ks. Dariusza: młodzieży, która pomagała budować szopkę, ministrantom i p. Kościelnemu.

7. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Leszczynach zapraszają na jasełka Bożonarodzeniowe pt.: Pokój ludziom dobrej woli” – w sobotę 5 stycznia 2019r. o godz. 18.00 w budynku szkoły.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic.     Byli obecni: Anna Nowicka, Marek Radek, Marcin Zębała, Marek Kołomański, Katarzyna Radek, Norbert Radek, Stanisław Jamrożek, Marian Jamrożek, Zofia Kmiecik.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic.