Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 25.04.2021r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przeżywamy w czwartek, święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

2. Przed nami miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej Czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii zachowując obowiązujące przepisy sanitarne.

Nabożeństwo I Soboty połączone jest z Nabożeństwem Majowym. 

3. W związku ze zbliżającymi się Uroczystościami I Komunii Św.  – pierwsza próba liturgiczna we wtorek po Mszy św. popołudniowej oraz spotkanie wszystkich rodziców Dzieci Komunijnych.

4. Rocznica I Komunii Św. kl. IV w niedzielę 23 maja na Mszy św. o godz. 1200.

5. Klasy IV mogą składać wypełniane druczki odprawiania dziewięciu Pierwszych Piątków miesiąca, w zakrystii u Ks. Krzysztofa. Na ich podstawie zostaną przygotowane specjalne pamiątki wręczone podczas rocznicy I Komunii Św.

6. Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny ul. Kielecka. Byli obecni: Jędryka Irena, Olejarczyk Piotr, Gawęcki Wacław, Przybylska Renata, Jamka Małgorzata, Tofil Teresa, Winiarski Marian, Piotrowska Wiesława.

Do sprzątania w sobotę na godz. 900, zapraszamy mieszkańców Cedzyny ul. Kielecka.