Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 02.05.2021r.

1. W poniedziałek obchodzimy, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. Na Mszy św. o godz. 1200 będziemy się modlić w intencji strażaków i ich rodzin z racji wspomnienia Św. Floriana, które przypada następnego dnia.

2. W tym dniu obchodzimy także kolejną rocznicę Konstytucji 3 maja.

3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– We wtorek, wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

– W czwartek, Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

– W piątek, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki miasta Kielc.

– W sobotę, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską, śpiewając pieśni ku Jej Czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii zachowując obowiązujące przepisy.

5. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Od godz. 1430 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny.

6. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 700 będzie sprawowana pierwsza Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych. Informowaliśmy, że ze względu na dużą liczbę Mszy św. zamawianych przy pogrzebach, wzorem innych parafii, zostają wprowadzone Msze św. zbiorowe.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki o godz. 1630.

8. Klasy IV mogą składać wypełniane druczki odprawiania dziewięciu Pierwszych Piątków miesiąca, w zakrystii u Ks. Krzysztofa. Na ich podstawie zostaną przygotowane specjalne pamiątki wręczone podczas rocznicy I Komunii Św.

9. W środę o godz. 1600 próba Scholii Dziecięcej.

10. Informujemy, że dobiegł końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny ul. Kielecka. Byli obecni: Barbara Salwa, Irena Domaszko, Dorota Salwa, Edyta Prusek, Aleksandra Zając, Elżbieta Sumara, Alicja Staszewska.

Do sprzątania w sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny ul. Kielecka wraz z uliczkami przyległymi.