Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 30.04.2023r.

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– We wtorek, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

– W czwartek, wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

– W sobotę, Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

 1. W poniedziałek, rozpoczniemy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii.
 2. W środę 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy również rocznicę Konstytucji 3 maja.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I-szej Komunii Świętej.
 4. Próba liturgiczna dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej w czwartek po Mszy św. o godz. 1700 i w piątek o godz. 1600.
 5. Na Mszy św. w niedzielę 7 maja o godz. 1200 będziemy się modlić w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic Kapitulnych.
 6. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Od godz. 1415 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Prosimy o pojazdy.
 7. W niedzielę 7 maja, spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o godz. 900.
 8. W tym tygodniu przypada I-szy Piątek i I-sza Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. Nabożeństwo I Soboty o godz. 1615.
 9. W tym tygodniu nie będzie próby scholii dziecięcej.
 10. Organizujemy wyjazd autokarem na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek byli nad Lednicą i każdego, kto pragnie tam przybyć, by słuchać Słowa Bożego, uwielbiać Boga i tworzyć wspólnotę wiary. Zapisy u Ks. Dariusza.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Joanna Karyś, Sebastian Karyś, Tomasz Karyś, Lidia Nowak, Marcel Nowak.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Górnych.