Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 07.05.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

– We wtorek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej – głównej Patronki Kielc.

2. Przeżywamy miesiąc maj, nabożeństwa majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 1700 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1600. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii.

3. W poniedziałek i w piątek próba dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 17.00.
W środę o godz. 16.00 pierwsza próba dzieci rocznicowych. Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. Wypełnione druczki z odprawienia Pierwszych Piątków dzieci składają do Ks. Dariusza. Natomiast próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 16.00.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200, będziemy się modlić w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic Kapitulnych. A po niej odbędzie się poświęcenie nowego wozu bojowego OSP Leszczyny.

5. Dzisiaj od godz. 1415 rozpoczniemy poświęcenie pól: w Podmąchocicach, Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. W przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, od godz. 1415 jeden Ksiądz: Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Drugi Ksiądz Radlin.

6. Informujemy także, że dobiegł końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

7. Organizujemy wyjazd autokarem na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek byli nad Lednicą i każdego, kto pragnie tam przybyć, by słuchać Słowa Bożego, uwielbiać Boga i tworzyć wspólnotę wiary. Zapisy u Ks. Dariusza.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Barbara Radek, Stefania Kowalik, Wioletta Kowalik, Ewelina Ryś, Piotr Ryś, Aleksandra Bandrowska, Kamila Bandrowska, Justyna Kaleta, Dominika Siewierska-Tyzo. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny
z Mąchocic Górnych.