Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą 02.06.2013r

1. Dzisiaj Kościół w Polsce, obchodzi jak poprzednimi laty, Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za łaskę wiary”, po mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

W poniedziałek, Karola Lwangę i towarzyszy, męczenników.

W środę, Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po mszy św. o godz. 1700 procesja do czterech ołtarzy i poświęcenie wianków. Procesja Bożego Ciała odbyła się jak wiemy, wyjątkowo, do ołtarzy wokół Kościoła, a to z tej racji, że prace drogowe uniemożliwiły organizację tradycyjnej trasy. Przy tej okazji raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy budowali i przystrajali ołtarze i uczynią to na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego ciała msza św. w intencji mieszkańców Cedzyny z racji poświęcenia pól.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

W tym dniu także przypada I Piątek miesiąca, z tej racji spowiedź dla odprawiających pierwsze piątki będzie od godz.1600.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najśw. Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700. W niedzielę po mszy św. o g.1600.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni:

Irena Domaszko, Grażyna Luciak, Katarzyna Siarek, Elżbieta Sumara, Alicja Staszewska, Dorota Salwa.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny.