Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy 26.05.2013r.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po sumie o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. o godz. 1700 Procesja Eucharystyczna, natomiast w niedzielę, po sumie. Dzieci I – szo komunijne i rocznicowe (dziewczynki i chłopcy), uczestniczą w procesji Bożego Ciała w uroczystych strojach. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, we wtorek, po nabożeństwie czerwcowym, zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów (zwłaszcza klas II i III).

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W środę, Św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę;

W piątek, Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny;

W sobotę, Św. Justyna, męczennika.

3. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najśw. Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700. W niedzielę po mszy św. o g.1600.

4. Dzisiaj o godz. 1400 poświęcenie pól w Leszczynach jeden ks. od Bęczkowa i drugi ks. w Cedzynie.

5. We wtorek 28.05 o godz. 1000 odbędą się uroczystości nadania Imienia Szkole Podstawowej w Leszczynach a także poświęcenie sztandaru i tablicy pamiątkowej. Rozpocznie je Msza Św., której będzie przewodniczył k. Bp. Marian Florczyk.

Na powyższe uroczystości zapraszają mieszkańców Leszczyn, Dyrektor Szkoły, nauczyciele, rodzice i dzieci.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

7. Wiadomość dla uczestników pielgrzymki do Włoch – można odebrać u ks. Wacława błogosławieństwo Papieskie.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Jędryka Irena; Jaros Jolanta; Olejarczyk Piotr; Gawęcka Janina; Jamka Małgorzata; Winiarska Barbara; Piotrowska Wiesława; Dudzik Maria; Kapiński Marian; Kowalik Aniela.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny.