Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Narodzenia Pańskiego 25.12.2022 r.

1. Dzisiaj w Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600.

2. Jutro w Drugi Dzień Świąt,  wspominamy Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

3. We wtorek, święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy w Jego intencji.

W środę, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

W piątek przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Na ręce Ks. Dariusza za zbudowanie szopki Panom Jarosławowi Stachura i Piotrowi Hrabąszcz i Młodzieży z KSM za ubieranie choinek. Byli obecni: Piotrek Hrabąszcz, Kacper Mrozik, Kacper Kwieciński, Katarzyna Bujak, Aleksandra Łakomiec, Mikołaj Łakomiec, Aleksandra Wzorek, Maja Kuzka, Marcelina Dziewięcka, Maksymilian Dziewięcki, Bartek Wiśniewski, Anna Krawczyk, Wiktoria Kmieć, Amelia Kmieć, Alicja Malinowska, Martyna Wójtowicz. Dziękujemy Pani Palak za kompozycję kwiatową przed Głównym Ołtarzem. Dziękujemy także Panu Kościelnemu za wykonaną pracę w tych dniach.

5. W sobotę, 31 grudnia kończymy rok kalendarzowy 2022r. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 po której będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2023r.

6. Trwa jeszcze akcja p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. Kosz znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

7. Prosimy także o zamykanie za sobą drzwi wejściowych, ponieważ kościół jest ogrzewany.

 

8. Po świętach w środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– w środę (28 grudnia) : od godz. 900. Pierwszy Ksiądz zacznie od ul. Widokowej, ul. Brzozowej, Modrzewiowej Radosna i Łąkowa Polna; Drugi Ksiądz ul. Cedrowa.

– w czwartek (29 grudnia) : od godz. 900. Pierwszy Ksiądz Cedzyna, ul. Kielecka (idzie po prawej stronie w Kierunku Kielc). Drugi Ksiądz ul. Kielecka (idzie po lewej stronie w kierunku Kielc) wraz z uliczkami (ul. Młyńska, ul. Przyjazna, ul. Spokojna, ul. Wspólna, ul. Dębowa, ul. Wesoła, ul. Miła, ul. Lubrzanka). Trzeci Ksiądz idzie od drugiego końca lewej strony w kierunku Kielc wraz z uliczkami.

– w piątek, (30 grudnia) : od godz. 900. Pierwszy Ksiądz ul. Słoneczna jedna strona, drugi Ksiądz ul. Słoneczna druga strona.

– w poniedziałek, (2 stycznia) : od godz. 1400. Pierwszy Ksiądz Cedzyna ul. Szkolna i ul. Różana. Drugi Ksiądz Cedzyna ul. Wypoczynkowa nr. 44 (bloki przy hotelach) oraz ul. Piaskowa. Trzeci Ksiądz Cedzyna ul. Jaśminowa.

– we wtorek, (3 stycznia) : od godz. 1400 Cedzyna. Pierwszy Ksiądz ul.: Złota, Leśna, Do Strumyka, Diamentowa, Pogodna, Sosnowa. Drugi Ksiądz ul.: Górna, Rolna, Szklana, Wiosenna,  Mostowa i Turystyczna.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac przy kościele.

W związku z tym kontynuujemy gromadzenie środków na dalsze prace.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych ul. Dolna. Byli obecni: Karyś Dorota, Jamrożek Mariola, Jamrożek Michał. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.